Yöresel Tatlılarımız

PEPEÇURA

Hiçbir katkı içermeyen KARADENİZİN vazgeçilmezi pazartesi ve perşembe günleri lokantamızda sınırlı sayıda bulabilirsiniz. Ayrıca önceden sipariş verilirse istenilen sayıda temin edebilirsiniz...

Üzüm pekmezi, vücut için gerekli olan mineral desteğini sağlar. Ek mineral takviyesi kullanmak yerine aslında üzüm pekmezini çocuklarda 1 veya 2 tatlı kaşığı, yetişkinlerde 1 veya 2 yemek kaşığı kadar kullanmak, günlük mineral kaynağı bakımından çok yüksek bir orana sahiptir. Bunun yanı sıra antioksidan kapasitesinden dolayı da kanserden ve birçok immün sistemi hastalıklarından koruyucu etkiye sahiptir. Bağışıklığı güçlendirir. Özellikle soğuk havalarda ya da çok aşırı yorgun olduğunuz zamanlarda kullandığınızda enerji vermesi ve bağışıklığı koruması bakımından kişinin günlük hayatını devam etmesini sağlamaktadır.

Diğer yararları ise; iştah açar, damar sertliğine iyi gelir, kas ve sinirlerin çalışmasında düzenleyicidir, çocukların kalsiyum ihtiyaçlarını karşılar, mide, bağırsak ve böbrekleri kuvvetlendirir.

Felsefemiz:(DOYMAK İÇİN DEĞİL BESLENMEK İÇİN YİYİN)

Pepeçura